BTD Tekstil

BOYA & APRE

BTD Boya Apre, Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi’nde 25.200 m2 bir arsa üzerinde kurulu 11.620 m2 kapalı alanda yerleşik iplik boya ve kumaş boya terbiye fabrikasıdır.

Dokuma fabrikalarından gelen iplik ve dokunmuş ham kumaşları, son teknolojik makineler ve bünyesinde çalıştırdığı kalifiye personel ile dünya standartlarında işleyerek iplik boya ve kumaş boya apre işlemi yapmaktadır. Üretim kapasitesi 50.000 metre/gün olan tesislerde ayda 1.500.000 metre üretim yapılabilmektedir.

Son model yakma, kasar, gergisiz yıkama, gergisiz kurutma, germe kurutma, jet boyama, buharlama, silindir kurutma, kontinü boyama, sanfor, şardon, makas ve zımpara makinelerini bünyesinde toplayan BTD Boya Apre Fabrikası, bölgenin seçkin boya terbiye tesislerindendir.

Ayrıca akreditasyonlu ve tam teçhizatlı fizik ve kimya laboratuvarlarına sahip olan tesis, özellikle ihracat ürünlerinde aranan buruşmazlık, su geçirmezlik, çekmezlik, leke tutmazlık, teflon apre gibi özel apre işlemleriyle birlikte, boyama haslıkları (solmazlık) konusunda üstün rekabet gücüne sahiptir.

BTD Boya Apre tarafından üretimde kullanılan kaliteli boya ve kimyasallar ile dünya standartlarında ve birinci kalitede üretilen kumaşlar, grup pazarlama şirketi BTD Pazarlama ile dünya pazarlarına sunulmaktadır..