BTD Tekstil

DOKUMA

Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi’nde 36.000 m2 alandaki BTD Tekstil Sanayi ve Tic. A.Ş.’nin dokuma fabrikası, 10.000 m2 kapalı alanda kuruludur.

En son teknoloji dokuma tezgâhı, Picanol Optimax ve Tsudokama Hava Jet Dokuma ile donatılmış tesislerin üretim kapasitesi, aylık 1 milyon metre civarındadır. Tamamen ihracata yönelik kumaş üretimi gerçekleştiren Bilgün Dokuma Fabrikası’nın tüm ürünleri, dünya pazarının gözdesi konumundadır.

Aylık 1,2 milyon metre çözgü beslemeli Japon Tsudakoma seri çözgü ve haşıl makinesi, aylık 450.000 metre kapasiteli İtalyan Rostoni marka konik çözgü makinesi, aylık 240 adet 50 metrelik numune çekme kapasiteli Suzuki marka numune çözgü makineleri, aylık 360 adet çözgü taharlama kapasiteli Uster Delta 110 tahar makinesi ile tam donanımlı dokuma hazırlık tesisi mevcuttur.

BTD Dokuma fabrikasında pamuk, polyester, viskon, yün, keten, floş ve bunların farklı oranlardaki karışımlarından oluşan iplikler kullanılmaktadır. 8 renk atkı atma sistemi bulunan son model dokuma tezgâhlarında, her çeşit fantazi örgüde ve renkte armürlü desenler de dokunabilmektedir.

Takım çalışmasının yararını başarılarında gören firma, modayı yaşayan tecrübeli kadrosuyla müşteri numuneleri ve kendi koleksiyonu ile aylık 150 adet yeni ürün oluşturarak ürün geliştirme ve yenilik konusunda aranılan marka olmuştur.

Seri ve kaliteli üretimi hedefleyen BTD Dokuma, tüm yenilikleri takip edip azimli çalışmasıyla sektörün gözdesi haline gelmiştir.