BTD Tekstil

İPLİK

BTD İplik Osmaniye’de kurulu, 48.000 iğlik ileri teknoloji ürünü makine parkı, çağdaş laboratuvarı, üretimle eşzamanlı kontrol sistemleri ve en önemlisi, tecrübeli ve konusunda uzman teknik ekibi ile tekstil sektöründe önemli bir yere sahip olmayı hedeflemektedir.

Halihazırda 20.000 m2 kapalı alanda 50.000 iğlik makine parkuruyla günlük yaklaşık 18-20 ton üretim kapasitesine sahiptir.

İşletme bünyesinde, Ne 6-48/1 numara aralığında, 65/35 veya 50/50 harman karışımlı (ya da müşterilerin özel siparişleri için özel karışım oranlarında) siyah, gri melanj (S-57-antrasit ile S-65-gri melanj aralığında) ve renkli (özellikle kahverengi ve lacivert) polyester/viskon iplik çeşitlerinde yüksek kaliteli üretim yapılmaktadır. Polyester/viskon karışımlı iplik kaliteleri haricinde yüzde yüz viskon (siyah ve gri melanj) ve yüzde yüz polyester (siyah ve gri melanj) iplik kalitelerinde de hizmet verilebilmektedir.

BTD Grup bünyesinde yer alan büküm tesisi vasıtasıyla üretim programında bulunan tek kat ipliklerin çift katlı düz ve elastanlı şekilleri üretilmektedir.

Dokuma ve triko kullanımına uygun özellikte üretilen ipliklerden isteğe bağlı olarak değişik büküm değerlerinde (örneğin yüksek turlu polyester/viskon gibi) siparişlerle iplik talepleri karşılanabilmektedir.

Üretim teknolojisi ve ürün kalitesine yatırımı esas alan firma, her türlü gelişmeyi yakından takip ederek bünyesine dahil etmeyi prensip edinmiştir. Hem ürün çeşitliliği hem de hızlı ve zamanında servis esasına dayalı grup organizasyonuyla faaliyetlerini kusursuz kılmak öncelikli hedefidir.

İplik kalitesinin üretilen her üründe standartlaştığı fabrikamızda üretimin bütün aşamaları titizlikle kontrol edilmektedir. Ring iplik üretiminin tümü “Uster” standartlarıyla kontrol edilmekte ve iplikler “splicer” cihazlarıyla birleştirilmektedir.